phpRS
PRÝGL KAP
2009
PŘIHLÁŠKA

Dnešní datum: 19. 07. 2019   | Hlavní stránka | Seznam rubrik | Download | Odkazy | Ankety | TOP 15 | Nápověda |    

  Hlavní menu
 • Naše úspěchy
 • Pravidla beachhandballu
 • Loga
 • Anketa - změna pravidel
 • Nabízíme...
 • Personalizace
 • Rozšířené vyhledávání
 • Kniha hostů

 •   Seznam rubrik
   EBT
   NAŠE CESTY
   OSTATNÍ
   PRÝGL KAP

    Galerie
 • Vstup do galerie
 • Přidání nové galerie
 • Přidání obrázku

 •   Redakční část
  Redaktor:
  Jméno:
  Heslo:
  Přidat článek:
  Jméno:
  Heslo:
  Registrace nového autora

    Čtenářská část
  Čtenář nepřihlášen!

  Uživatelské jméno:
  Heslo:


  Registrace nového čtenáře

    Aktualizace
  <<  Červenec  >>
  PoÚtStČtSoNe
  1234567
  891011121314
  15161718192021
  22232425262728
  293031    

    Helping the World

  Neznámý čtenář

  Beach tour 2002
  Vydáno dne 31. 08. 2002 (957 přečtení)

  V roce 2002 jsme navštívili dva zahraniční turnaje, jeden v německém Gäufeldenu a druhý v Binic na březích Atlantiku ve Francii. Mohli jsme srovnat beachhanball s francouzským sandballem. Celkem se nám na obou klání dařilo, snad scházelo je kousíček štěstí a mohlo to být ještě o poznání lepší...  Z Brna jsme vyrazili ve čtvrtek 4. července 2002 ve čtyřech lidech, jmenovitě Cára, Strach, Ondrášek a Pól a s jedním autem značky Ford Focus, což značně zvýšilo naše naděje na úspěšné zabalení na cestu a s jedním stanem, který zase značně snížil naše představy o pohodlném spaní. První důležitým bodem na naší cestě byla již tradičně Třeboň, druhým německý Gäufelden, konkrétně Sporthotel Aramis a jeden z turnajů DHB Masters no a to bylo prozatím vše. Další průběh cesty byl ve hvězdách, rozhodnutí jsme nechávali na dobu po prvním turnaji, kdy vybilancujeme ztráty. Naše zásoby, především ty tekuté nám s předstihem do Německa dovezl Doktor, pátý člen našeho týmu, který pracujíc u našich západních sousedů se k naší výpravě připojil až přímo v místě turnaje. My jsme samozřejmě začátek tour nepodcenili a v Třeboni to jak se patří oslavili a „Ondráškova energetická bomba“ tentokráte padla už na hrázi rybníku Svět.

  Cesta do Gäufelden  probíhala bez problémů, tentokrát jsme nemuseli na hranicích předvádět beachhandball a ani náš zpěv a tak již v podvečer jsme uviděli známou siluetu Sporthotelu Aramis. Založili jsme základní  tábor a značně vyhládlí uvařili vydatnou večeři a vůně z našeho společného kotlíku přivábila i Doktora s Luckou. Krom naší hráčské posily dorazily do místa dění i G, R, S body – jinak řečeno něco mámo piv značky Gambrinus, Radegast a Staropramen. K tomuto lze dodat jen to, že celému týmu přijíždějícímu z Čech se náramně ulevilo, tedy až na jednoho zlomyslníka, který rozšířil poplašnou zprávu, že Doktor nakoupil ve slevě pivo značky Zubr. To ve výpravě vyvolalo takovou paniku, že dokonce někteří, nebudu jmenovat, se chtěli vrátit, řka: „Že se Zubrem do styku prostě nepůjdou a žízní zemřít nehodlají!“ Večer padlo tedy pár ostrých nábojů, u příležitosti příjezdu Lucky a Doktora a šlo se na kutě. Přípravu na turnaj jsme opravdu nepodcenili, spíše někteří drobet přestřelili, ale opět nebudu jmenovat. Nicméně všechna čest, ráno se Doktor zase jako laňka se vrhal do amerik a v zápětí předváděl odvážné pózy v naší svatyni. Pro úplnost bych měl dodat, že druhým brankářem byl Strach, jehož nanominovalo do brány jen jeho zraněné koleno, jinak bychom ho tam asi nikdy v životě neměli příležitost zhlídnout.

  Byli jsme zařazení do skupiny s dalšími pěti soupeři a postupovali dva první. Bohužel jsme zaváhali v jednom zápase, kdy jsme prohráli až v penaltovém rozstřelu a jen díky horšímu skóre jsme nakonec nepostoupili. V neděli odpoledne jsme zhlédli finále bohužel bez naší aktivní účasti avšak se zadostiučiním, že jsme jednoho z finalistů v naší základní skupině porazili. Večer jsme se přesunuli do Frankfurtu, kde měli dočasné sídlo Doktor s Luckou. Další den jsme věnovali prohlídce Frankfurtu a vykoupání se na místním koupáku. Ten večer zasedala velká rada a padlo rozhodnutí, že nakonec přeci jen budeme směřovat na další turnaj do Francie, který se koná obět o víkendu. V úterý ráno jsme opustili naši enklávu ve Frankfurtu a už bez Doktora a Lucky jsme se vydali na cestu směr Paříž.

  Do Binic, což je malé městečko na severozápadě Francie na břehu Atlatického oceánu, jsme dorazili v pátek dopoledne, kdy už tam probíhal turnaj pro mládež. Odjeli jsme se ubytovat na louku nad mořem, kterou organizátoři obětovali účastníkům této akce. V sobotu po ránu jsme dostali rozlosování a bylo nám vyhrazeno spolu s dalšími několika skupinami hřiště číslo devět. Celkem jen tak pro Vaši představu bylo 13 hřišť, 26 mužských skupin po čtyřech a 15 ženských skupin též po čtyřech týmech. Skupinu jsme hladce vyhráli a čekali co že se bude dít dále, protože systém turnaje není dopředu znám a vyvíjí se zřejmě za pochodu. V podvečer jsme hráli dva zápasy, které jsme museli oba vyhrát pokud jsme chtěli postoupit do hlavního nedělního turnaje. První z těchto zápasů jsme zvládli a ten druhý bohužel prohráli v penaltách. Celý rozmrzelý jsme odcházeli z kurtu, s vědomím, že si zítra nezahrajeme a tu se objeví jeden z organizátorů a řekne nám, že jsme se jim líbili, a tak nám dají divokou kartu do hlavního turnaje. Všechno tedy dobře dopadlo, už jsme byli hrozně unavení, ale přeci jen jsme se moc těšili na další beachový den. Z důvodu nedostatku sil a hlavně všemocných eur jsme na večerní párty nešli a udělali si vlastní fičák před naším stanem. Bohužel k tomuto večeru se váže i jedna smutná událost, totiž právě tento večer jsme rozdupli poslední prázdnou plechovku našeho výborného píva.

  Ráno jsme vyklidili pozice v beachovým táboře a vydali jsme se na pláž posetou nafukovacími brankami a obdélníky vyznačující hrací plochu. Byli vytvořeny skupiny po třech, první špíl jsme s vypětím všech sil vyhráli na penalty a druhý pukli 2:0, i když si myslím, že kdybychom na ně narazili v sobotu, tak bychom je asi porazili, ale s každou vteřinou zápasu nám ubývalo strašlivě moc sil a už fakt nebylo z čeho brát. Tato prohra nás stála účast v osmifinále. Celé jsme to odehráli ve čtyřech, Strach byl prakticky stále v bráně a tak jsme tam lítali my tři, bez střídání a to si ještě Cára natáhl achilovku, a tak mu to už neděli moc nelítalo. Byli jsme zničený, ale spokojený. Další zápas bychom stejně už nezvládli slušně odehrát. Podívali jsme se na jedno čtvrtfinále, kde hráli pořadatelé a organizátoři celé Sandball tour. Bylo na co koukat, prostě paráda a inspirace zároveň. Ti z nás jazykově vybavení se rozloučili s pořadateli a pak už jsme nasedli do kočáru a valili domů.

  Jelikož to byla cesta více méně za beachhandballem, tak bych měl také o něm něco říci. V Německu jsme hráli beachhandball, ale podle německých pravidel, která se ale liší od těch mezinárodních jen v několika málo případech. Tak například tam brankář při penaltách může operovat pouze 1 metr od brankové čáry, což značně mění situaci. Ve Francii jsme zase po třech letech setkali s sandballem, což je sice něco jako beachhandball, ale těch odlišností je celkem dost a jsou dost významné, skoro by se dalo říct, že jde o něco úplně jiného, společný je jen povrch. Střídání je takové, že tam kde vyběhl hráč z pole, v tom místě musí zase naběhnout čerství hráč. To platí i pro gólmany a tak se tedy vůbec s hrou brankářů v poli nepočítá a nikdo tak ani nehraje. Bránit se musí osobkou, stoupnout si na šestku a hrát zónu nelze. Nevylučuje se, pouze se přičítají body za vyloučení soupeři. Hra probíhá systémem nahraj a běž a je to celkem makačka, v beachhandballe si člověk může odpočinout v obraně, tady to jde dost blbě. Musí se nechat, že nám to celkem sedlo, ale jen do doby, kdy jsme fyzicky zvládali, jak už jsme nemohli a neměli kým vystřídat, byl s  námi konec. Hrací doba je dvakrát 7minut, ale věřte, že nám to úplně stačilo. Sandball se nám moc zamlouval, ale chtělo by to rozhodně víc lidí.  ( Celý článek! | Autor: Pól | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek )

    Anketa
  Jak se Vám líbil Prýgl Kap 2007?

  Super. 
   (1911 hl.)
  Ušlo to. 
   (1289 hl.)
  Nestál za nic. 
   (1342 hl.)

  Celkem hlasovalo: 4542


    Novinky

  13.07.2005: MČR 2005 v Ostravě
  Získali jsme skvělé 2.místo na MČR které se konalo 9.-10.7.2005 v Ostravě. Ve finále jsme podlehli Zlatým Tygrům 2:0 (17:16, 19:14). Třetí místo získal Marlin po vítězství v penaltách nad Cunamami.

  12.04.2005: PRÝGL KAP 2005
  Již 9. ročník se bude opět konat v areálu Káčata (Brno-Komín) ve dnech 25.-26.6. PRÝGL KAP 2005 - přihláška

  09.07.2004: MČR v plážové házené
  BHC Královo Pole skončilo na pěkném 4.místě na Mistrovství ČR v plážové házené, které se konalo 3.-4. července 2004 v Plzni.


    Nejčtenější články

  Databáze je prázdná!


    Nejkoment. články

  Databáze je prázdná!    Informace
  klub@bhckp.info

  Vytvořil:
  Jiří Hrůza,
  Jan Střítežský
  2004


  WebZdarma.cz

  Web site powered by phpRS PHP Scripting Language MySQL Apache Web Server

  Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
  Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami
  nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.