Informace pro účastníky PRÝGL KAPU

Autor: žán (@), Téma: PRÝGL KAP
Vydáno dne 22. 06. 2005 (2088 přečtení)
Všechny informace (rozlosování, soupiska, mapky, pravidla) si můžete stáhnout v sekci downloads, v adresáři PK2005. Zvací dopis je v článku dále.

V Brně dne 17
V Brně 20. června 2005

Vážení sportovní přátelé!

 

Jsme opravdu rádi, že jste se přihlásili na 9. ročník našeho turnaje pod názvem PRÝGL  KAP 2005. Letos se sejdeme v areálu Káčata v Brně – Komíně, kde se bohužel bude hrát jen na dvou hřištích. Původně jsme i letošní ročník zamýšleli uspořádat v prostornějším   a celkově komfortnějším areálu Sokolského koupaliště na Brněnské přehradě, ale zástupce vlastníka areálu nám dovolil využít pouze spodních kurtů, což jsme odmítli a ti z Vás, co někdy na Sokoláku byli, asi vědí proč jsme tak učinili...

Je na místě připomenout, že i když v beachhandballu by v první řadě nemělo jít           o výsledky, je tento turnaj jednou z možností kvalifikovat se na mistrovství republiky, které se bude konat 9. – 10. července 2005 v Ostravě. Na republiku budou mít možnost postoupit prvních 5 mužských a 4 ženská družstva z Prýgl Kapu, pokud účast odmítnou, bude nabídnuta dalším týmům v konečném pořadí. Celkem se mistrovství republiky účastní 12 nejlepších ženských a mužských týmů, které se mohou kvalifikovat na jednom z pěti nominačních turnajů (Cheb, Brná nad Labem, Ostrava, Zruč u Plzně a Brno).

Jelikož nám letos opět někdo z okolí háže klacky pod nohy a již nás stačil udat na magistrátu, očekáváme zvýšené kontroly jak ze strany magistrátu, městské části, hygieny, tak i policie. Tímto vás chceme požádat o slušné chování v areálu, pokud chceme pořádat další akce. Letos jsme se poprvé odhodlali ubytovat družstva přes noc přímo v areálu, ale z výše uvedeného vyplývá, že očekáváme problémy. Proto jsme byli nuceni přistoupit na složení kauce (týká se pouze ubytovaných - viz níže), která při porušení níže uvedených podmínek nekompromisně propadne. Vedoucí družstev, především těch ubytovaných, proto ještě jednou naléhavě žádám o vysvětlení situace ostatním příslušníkům družstva.

Doufáme, že prožijete krásný slunečný víkend plný pohody, uděláte si pořádnou žízeň             a vychutnáte si tak tu pravou beachovou parádu!

BHC Královo Pole

 

Důležitá organizační upozornění:

·      Turnaj se hraje na vlastní nebezpečí a v každém počasí !!!

·      Prosíme všechny účastníky, aby se v areálu chovali dle norem slušného chování. V areálu budou krom stávajícího sociálního zázemí umístěny i mobilní toalety, mimo ně je zakázáno konat potřebu.

·      Podnapilí či střízlivý účastníci, kteří budou dělat výtržnosti, mohou být rozhodnutím turnajové komise vyloučeni z turnaje!!! V krajním případě, při vážném provinění, může být z turnaje vyloučeno i celé družstvo !!!

·      S vyplněnou soupiskou, která je součástí tohoto dopisu (prosíme Vás o její seriózní vyplnění – je to jediná vážná věc, kterou po vás na tomto turnaji chceme), se dostavte po příjezdu do kanceláře turnaje k akreditaci. Nejpozději však 15 min. před Vaším prvním zápasem na turnaji.

·      Příjezd k areálu z Jundrova je zakázán! Dodržování zákazu bude kontrolovat policie. Využijte proto vyznačená parkoviště (viz přil. mapa). V autech nenechávejte cenné věci!!!

·      Sportovní areál bude pro účastníky turnaje v sobotu od 21:00 do neděle 8:00 uzavřen. (neplatí pro ubytovaná družstva)

·      Do areálu je zakázán vstup se psy.

 

 

 

Program turnaje:

 

Sobota 25. června     9:00 - 20:00  zápasy ve skupinách

                               21:00 - ?         BEACH  PÁRTY  v restauraci Turbína (cca 50m od areálu)

 

Neděle 26. června    9:00 - 13:30 zápasy ve skupinách, play off + zápasy o konečné umístění

                               14:30              zápasy o 3. místo mužské i ženské kategorie

                               15:00              FINÁLE ženské kategorie

                               15:30              FINÁLE mužské kategorie

                               16:00              vyhlášení výsledků a ukončení turnaje

 

 

Úprava pravidel:

 

Letošní ročník Prýgl Kapu se bude hrát podle platných pravidel EHF, které najdete na www.beachhandball.cz , s těmito třemi úpravami:

1)      Dva body lze získat pouze za „ameriku“(ve výskoku chycený a vystřelený míč), ať už je provedena kdekoliv v hracím poli, nebo gól vstřelený ze 6 m hodu.

2)      Brankář je ohodnocen stejně jako hráč v poli, tudíž 2 body má pouze za „ameriku“.

3)      Při penaltovém rozstřelu nesmí bránící brankář chytat dále než 1 m od své brankové čáry. Především tato úprava, která by měla podpořit atraktivitu a hlavně snahu nezranit sebe ani soupeře, vyžaduje tolerantní přístup od všech zúčastněných!

 

 

Možnosti ubytování:

 

·         Přímo v areálu KáČaTa

100,- Kč / stan / noc, 1000,- Kč – vratná kauce na družstvo

Z kauce budou uhrazeny případné škody způsobené příslušníky družstva. Kauce bude vrácena, jestliže místo stanování a jeho nejbližší okolí bude odevzdáno ve stavu vjakém bylo přejato – tj. uklizené a bez škod. Dále celá kauce propadne, pokud jakýkoliv z příslušníků družstva bude rušit noční klid 23-8h.

 

Chcete-li se ubytovat přímo v areálu, je nutné to nahlásit dopředu, včetně počtu stanů, osob a nocí. Pokud to nenahlásíte (mailem nebo telefonicky – kontakt v záhlaví) do čtvrtka večer, už vás tam neubytujeme!!!

Platba, včetně výběru kauce proběhne až na místě.

 

·         Další možnosti ubytování (ceny jsou pouze orientační):

1. SOU spojů, Čichnova 23, Brno – Komín, http://www.souspoju.cz/

  - zhruba 900 m od areálu,

  - 350,- Kč / osoba / noc

2. Tauferovy koleje, J. Babáka, Brno - Kr. Pole, http://www.volny.cz/demiro/tk/

  - 5 zastávek tramvají nebo nočním autobusem od areálu

  - 1 lůžk. pokoj/noc 350,- Kč, 2 lůžk./noc 520,- Kč, 3 lůžk./noc 780,- Kč

3. Autocamping Radka, nacházející se téměř na břehu Brněnské přehrady čili Prýglu

  - osoba 65,- Kč / noc, malý stan 55,- Kč / noc, automobil         60,- Kč / noc