PRÝGL KAP 2000

Autor: administrator (bhckp@volny.cz), Téma: PRÝGL KAP
Vydáno dne 01. 07. 2000 (3584 přečtení)
Je 1. července, začátek prázdnin a dovolených a na Sokolském koupališti na Brněnské přehradě začíná již 4.ročník turnaje v beach handballu. Opět byl tento turnaj poslední možností se kvalifikovat na Mistrovství republiky, které se konalo o týden později v Ostravě.

Je 1. července, začátek prázdnin a dovolených a na Sokolském koupališti na Brněnské přehradě začíná již 4.ročník turnaje v beach handballu. Opět byl tento turnaj poslední možností se kvalifikovat na Mistrovství republiky, které se konalo o týden později v Ostravě. Pro ty, jenž jsou znalí v beachovém světě je nutné dodat, že tři předcházející ročníky námi pořádaného turnaje se odehráli v areálu ve Slavkově u Brna. Tento krásný areál jsme museli opustit a objevit nový neméně skvělý areál Sokola Brno I. na Brněnské přehradě. Důvod záměny je prostý. Na Sokoláku jsou k dispozici dvě rovnocenné hřiště vyhovující našim požadavkům a to je nezbytná podmínka pro pořádání turnaje o větším počtu účastníků v rámci kategorií mužů i žen.

Letos nás kromě jiného příjemně zaskočil nebývalý zájem o náš turnaj.Téměř jsme dosáhli maximálního stropu turnaje. Přihlásilo se nám 22 mužských a 8 ženských družstev. Je pravdou, že velký počet účastníků relativně zmenšil počet zápasů, ale žádný z týmů si méně než čtyři zápasy nezahrál. Velký počet zápasů také způsobil, že začátky hracích dnů byli poměrně brzy ráno. Myslíme si však, že tak nádherná rána jaká byla, jsou pro beach handball jak stvořená a hřejivé paprsky by stejně časem spáče probudily. Jednou z věcí, jenž se nám moc nepovedla, byl sobotní společenský večer. Doufáme, že se nám to podaří vylepšit do příštího roku.

Opět se na našem turnaji objevila řada známých jmen, která v házené opravdu něco znamenají. Jmenujme třebas Lucii Barákovou, Davida Kalouse nebo Matrina Hriba. Tito se s chutí zapojily do plážových bojů, ale bylo zde k vidění i řada osobností ze zákulisí naší házené. Byla vidět celá řada krásných beachových bojů, kde vítězily ameriky, smysl pro hravost a kde byla cítit pohoda skrz naskrz. Bohužel byla i řada zápasů, které vybíravému oku diváka asi třpytu mnoho nedodala. Je samozřejmé, že zde opět řada týmů zkoušela poprvé beach handball, ale myslíme si, že většina pochopila smysl hry a snažila se v rámci možností svůj herní styl přiblížit pohodovému beach handballu.

Bylo vidět poskromnu záludných a tvrdých zákroků, nebyla udělena přímá červená karta a je potěšující, že nebyla k vidění ani žádná inzultace pánů rozhodčích, kteří by si to jistě ani za svoji snahu a trpělivost nezasloužili. Je pravdou, že vlastní hře jednoznačně pomohlo, že jí od letošního roku pískají vyškolení rozhodčí, kteří se snaží usměrnit tvrdou házenou do rámce plážové siesty. Všichni rozhodčí nám velice pomohli nejen svým přehledem na hřišti a stylem řízení zápasů, ale i se zapisováním, za což jim patří náš velký dík.

V ženské kategorii kralovaly dámy z Výběru Brna, jimž jednoznačně svědčilo takřka domácí prostředí a které v turnaji nepocítily hořkost porážky. Ve finále jim byl zdatným soupeřem budoucí extraligový tým Litvínova. Silnější pohlaví bylo více vyrovnané, největší touhu po vítězství prokázaly Vítkovice, které ve finále porazily pořádající BHC Královo Pole, jenž se překvapivě probojoval až do závěrečných bojů. Jediný zahraniční účastník našeho turnaje, KS Gwardia Opole z Polska, přijel objevovat beach handball a jelikož zaslouženě skončil na 3. místě, dá se říci, že do beach handballu spadl po hlavě. Jednoznačně nejplážovějším týmem jako již tradičně byli Plážoví povaleči, tentokráte poprvé oficiálně vyhodnoceni. Zdatně jim sekundoval jim velice blízký tým Mořských vlků.

Jak uzavřít PRÝGL KAP 2000? Snad sérii poděkování.
Děkujeme Sokolu Brno I. za laskavé dovolení našemu " řádění " na Sokoláku, pánům Zelenému a Švábovi.
Nesmíme zapomenout také poděkovat panu Trumpešovi za materiální pomoc a náš velký dík také patří rozhodcovské dvojici - pánům Poláčkovi a Peštovi.
Děkujeme všem účastníkům, jelikož bez nich, by to samozřejmě nemělo cenu.
Také posíláme jedno pívo Svatému Petru, za supr počasí.
Díky všem co nám pomohli nebo nám jen věřili.

Pavel Oppelt

Výsledky v číslech | Fotky z turnaje | Napsali o turnaji... | Léto 2000