Rok 1998

Autor: administrator (bhckp@volny.cz), Téma: NAŠE CESTY
Vydáno dne 01. 09. 1998 (4922 přečtení)
     První akcí roku 1998 jež jsme se zúčastnili, bylo nulté mistrovství republiky v Ostravě, pořádané počátkem června. Zúčastnilo se ho 6 mužských, a 7 ženských družstev. V mužské kategorii vyhrálo družstvo Hypotalamus, za které hráli např.: Pavel Raška, René Vašek, Pavel Farář a další). V ženské kategorii zvítězilo družstvo BHC Tatran Praha. Zbývá pouze dodat, že my jsme nakonec obsadili čtvrté místo.     Na konci června jsme uspořádali již druhý ročník Slavkovského turnaje v beach handballu, tentokráte však pod zaštítěním Českého svazu házené a jako oficiální Český pohár. Na tomto turnaji se objevilo mnoho známých jmen, včetně několika reprezentantů. Hrálo zde 9 družstev. Ve finále se setkali loňský vítěz Pivacar Ivančice a družstvo KNHL. Nakonec v dramatickém střetnutí zvítězilo a pohár pro vítěze (3l fernetu) si odvezlo družstvo KNHL, tvořené převážně hráči Dukly Praha. My jsme skončili na 6. místě.

     Po loňských výborných zkušenostech s beach handballem v Německu, jsme i letos zavítali na turnaj okruhu DHB Masters, tentokráte do Geislingenu. Z různých důvodú jsme nakonec odjížděli z Brna pouze čtyři. Samozřejmě jsme nezapomněli na iontové nápoje, ovšem tentokrát jsme trochu změnili značku (Radegast, Gambrinus) a jak se později ukázalo byl to prozřetelný tah. Zápasy ve skupině (byly 4) jsme zvládli bez zakolísání. Čtvrtfinálový a semifinálový zápas měl stejný průběh: první půlku jsme vyhráli, v druhé jsme již nemohli a prohráli ji, abychom nakonec postoupili na penalty. Ve finále jsme narazili na zdatného soupeře. Odpor jsme kladli pouze v první půlce, ve druhé jsme již totálně fyzicky odpadli. Ale stejně to byl náš největší dosavadní úspěch. Jak jsme se později dozvěděli náš soupeř hrál potom ve finále DHB Masters.

     V létě jsme se zúčastnili beach voleyballových exhibic na náměstích v Brně a v Olomouci. Jak ukazuje tento snímek, jde na exhibicích především o pobavení diváků.