Rok 1997 - vznik klubu

Autor: administrator (bhckp@volny.cz), Téma: NAŠE CESTY
Vydáno dne 01. 09. 1997 (1168 přečtení)

BEACH HANDBALL CLUB Královo Pole vznikl jako první beach-handballový klub v republice na jaře roku 1997. Nejdříve jsme si dělali u piva z beach handballu legraci, ale pak jsme si řekli, že to zkusíme a založili jsme občanské sdružení. Klub BHC tvoří hráči druholigového házenkářského družstva SK Královo Pole.

Jelikož se u nás žádný beach-handballový turnaj nekonal, museli jsme vyjet do ciziny. Naší první klubovou akcí byla účast na turnaji v německém Bartenbachu v červenci 1997. Turnaj byl zařazen do okruhu DHB - Masters. Do Německa jsme jeli vyzbrojeni nejen teoretickými znalostmi beach - handballu, ale také s platy českých piv (Krušovice, Radegast). Jistě uznáte, že jsme byli řádně připraveni. Až na místě jsme zjistili, že naše teoretické znalosti b.h. jsou nám skoro k ničemu. Překvapilo nás, že se může střídat po celé délce hřiště. My jsme zase soupeře překvapili tvrdou hrou. Hráli jsme to prostě jako normální házenou. Ale během turnaje jsme poznali, že kouzlo b.h. není v tvrdé hře. Nakonec zbývá dodat, že jsme skončili ve čtvrtfinále.

Nabyté zkušenosti jsme se snažili zúročit co nejdříve , a tak jsme uspořádali na konci srpna ve spolupráci s SK beachvolleyball Slavkov a Technickými službami města Slavkova u Brna první domácí turnaj v beach handballu - Slavkov ´97. Turnaj podpořil sponzorsky pivovar Starobrno. Většina účastníků si jistě vzpomene na dobře vychlazené pivo, které po náročném zápase vždy pomohlo. V turnaji startovali dvě družstva BHC Královo Pole, Plážoví Povaleči, Disneyland, Wonasek Brno a Ivančice, které ho s pěti vítězstvími vyhrály. Zkušenosti hráčů nedávno ligových byly znát.